Mamy zaszczyt pochwalić się zdobytym tytułem Lubuskiego Lidera Innowacji 2013. Na uroczystej Gali Liderów Biznesu, która odbyła się 23 września 2013 roku otrzymaliśmy I miejsce w województwie Lubuskim pod względem innowacyjności w kategorii małych firm i tym samym zdobyliśmy zaszczytny tytuł. Spośród 50 zgłoszonych firm z całego województwa zostały wyłonione 4 firmy.

Po jednej z każdej kategorii i odznaczone tytułem Lidera Innowacji 2013. Więcej o laureatach znajdą Państwo na stronie Gazety Lubuskiej w strefie biznesu.

Danuta Zielińska właścicielka firmy odbiera Certyfikat Lidera Biznesu 2013 oraz Statuetkę Lidera Innowacji 2013

Na gali gościli najważniejsi przedstawiciele władz miast Zielone Góry i Gorzowa Wlk. oraz samorządu województwa. Gratulacje dla laureatów złożył prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół Maki.

Firma Forte otrzymała tytuł za wprowadzenie do większości swoich sklepów skanery 3D. Wykorzystanie technologii laserowej udało się zrealizować dzięki środkom pozyskanym z Programu Innowacyjna Gospodarka. Za pomocą skanerów i technologii informatycznej trójwymiarowy obraz pobranej od Klienta miary z ucha jest przesyłany drogą elektroniczną bezpośrednio do producenta aparatów słuchowych do Szwajcarii, gdzie aparaty są wykonywane. Dzięki temu Klient ma możliwość wyboru każdego aparatu z oferty producenta za pośrednictwem firmy Forte, natomiast dostarczony Klientowi produkt końcowy jest idealnie dopasowany do jego kanału słuchowego. To sprawia, że aparat jest schowany w uchu, niewidoczny a jego użytkownik czuje się komfortowo.

Dzięki zaangażowaniu w pracę i ciągłemu rozwojowi pracownicy firmy Forte są wysoko wyspecjalizowanymi fachowcami w dziedzinie doboru i dopasowania aparatów słuchowych. Klienci otrzymuję produkty najnowszej technologii, z możliwością wprowadzania poprawek regulacji i bezpłatnym dostosowaniem aparatów do zmieniających się warunków życiowych w każdym momencie jego użytkowania.